Husarskie hokejki

Husarskie hokejki


Pewnego dnia Jacek C. pojawił się bardziej zaaferowany niż zwykle. Okazało się, że ktoś z Muzeum przekazał informację do bazy w Inowrocławiu, że potrafimy coś namalować. Cała afera dotyczyła wykonania malowania okolicznościowego na obchody stulecia lotnictwa polskiego na śmigłowcu Mi-24. Nie byłoby w tym nic specjalnie szczególnego, gdyby nie to, że właśnie w tym czasie zajęci byliśmy renowacją MD-12. Jacek stwierdził, że będzie prowadził konsultacje z pilotami z bazy w Inowrocławiu i na jakiś czas temat przycichł. Kilka tygodni później okazało się, że nie będzie to jeden, tylko dwa śmigłowce, na każdym z nich miała być jedna sylwetka husarza. Jeszcze kilka dni później dowiedzieliśmy się, że autorzy projektu - kpt. pil. Mariusz Królik i kpt. pil. Przemysław Bielawski chcieliby mieć postaci husarzy na obu burtach maszyn... No to leżymy... 

Czytaj więcej...

Łask 2016

 Festiwal modelarski w łasku 2016


 

Po raz kolejny udaliśmy się do Łasku aby uczestniczyć w festiwalu modelarskim, spotkać starych znajomych i zwiedzić bazę lotniczą. Dla mnie osobiście najważniejszym elementem imprezy było obejrzenie odrestaurowanego Hinda-Mi 24.

Czytaj więcej...

Łask 2011

Konkurs modelarski w Łasku


No i wreszcie jestem zadowolony:). W sobotę 24 września wybraliśmy się we trójkę na I Festiwal Modelarski w Łasku - Jacek Caliński - naczelny kierowca naszego zespołu, Jacek Paluch - nasz nominalny prezes, oraz moja skromna osoba, Tomek Łukawski. Jako jedyny kartoniarz na tej wycieczce, musiałem przygotować coś na konkurs spoza moich kręgów zainteresowań. W związku z powyższym w ciągu dwóch tygodni skleciłem z zestawu Tamiyowskiego Mustanga w malowaniu inwazyjnym z 315 dywizjonu PSP. Oczywiście doskonale zdawałem sobie sprawę, że nie mam szans na jakiekolwiek wyróżnienia, gdyż był to mój pierwszy model plastikowy. Moi kumple jednak stwierdzili, że jest całkiem niezły...

Czytaj więcej...

Zeltweg 2016

Zeltweg 2016


 

Temat wyjazdu na pokazy w Zeltweg pierwszy raz padł nieśmiało chyba w lipcu. W sierpniu naczelnemu organizatorowi moich wakacyjnych wyjazdów udało się znaleźć fajne spanie na kempingu w Peterdorf - 50 km od Zeltweg. Zaczęliśmy szukać chętnych na wspólny wyjazd. Nauczyciele się wykręcili początkiem roku szkolnego ( niech żałują !) , kilku znajomych podało również mgliste wykręty. Pozostaliśmy w trójkę -ja jako delegat SGM „ Minitaria” i dwóch przyjaciół luźniej stowarzyszonych z grupą - Jerzy vel Darek i Paweł.

Czytaj więcej...

XXI ogólnopolski Przegląd Modelarstwa Redukcyjnego

XXI Ogólnopolski Przegląd Modelarstwa Redukcyjnego 
Warszawa 2007

Drugi raz wystawiliśmy nasze modele w Warszawie uczestnicząc w XXI Ogólnopolskim Przeglądzie Modelarstwa Redukcyjnego zorganizowanym przez warszawski Klub Modelarstwa Redukcyjnego "Pancelot". Minitaria reprezentowała siedmioosobowa załoga w składzie: czterech Jacków i młodzież. Tym razem do gablot wstawiliśmy 48 miniatur. Po raz kolejny pojawiło się publicznie nasze logo i adres internetowy. 

Czytaj więcej...

XX Ogólnopolski przegląd modelarstwa redukcyjnego

XX Ogólnopolski Przegląd Modelarstwa Redukcyjnego" 
Warszawa 2005 


 Była to pierwsza "wyjazdowa" wystawa, w której brała udział nasza Grupa. Wystawa została zorganizowana przez warszawski Klub Modelarstwa Redukcyjnego "Pancelot" z okazji dwudziestolecia Klubu, oraz była to jubileuszowa - dwudziesta wystawa organizowana przez tą grupę modelarską. Na warszawskim przeglądzie zaprezentowaliśmy niewielką część naszych modeli - do samochodów oprócz modeli musieli wejść też modelarze :). Wystawa dała nam okazję nie tylko do zaprezentowania części włąsnego dorobku, ale też do nawiązania kontaktów, które zaowocowały "wymianą modelarską" - na naszej wystawie "Skrzydła Biało-Czerwonej w miniaturze" można było obejrzeć między innymi modele kolegów z "Pancelotu".

Czytaj więcej...

Wystawa samochodów

Wystawa na zlot starych samochodów


 

29 lipca 2016 r. w przeddzień corocznego zlot oldtimerów motoryzacyjnych w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu wystawiliśmy kolekcję motoryzacyjną. Dzięki gościnności p. Sławomira Czopa – szefa, po sprawnych ustaleniach technicznych szybko rozłożyliśmy kilkaset modeli samochodów, motocykli i pojazdów wojskowych głównie w skalach 1:35, 1:43.

Czytaj więcej...

Wielkie konflikty militarne XX wieku

Wielkie konflikty militarne XX wieku


Jesienią 2007 roku zorganizowaliśmy w znanych już piwnicach Sądeckiej Biblioteki Publicznej nową przeglądową wystawę. Tym razem miała ona bardziej charakter graficzny. Modele stanowiły tylko dopełnienie wielu ciekawych ilustracji, obrazów, dokumentów i plakatów dotyczących kilku wielkich i mniejszych konfliktów w ”wieku wojen”.

Czytaj więcej...

Warszawa 2016

Warszawa 2016


 

Właśnie zakończyła się wystawa XXX Jubileuszowego Ogólnopolskiego Przeglądu Modelarstwa...oficjalna nazwa jest jeszczs dłuższa więc pozwoliłem sobie ją skrócić.Oczywiście MINITARIA brała w niej czynny udział.Wystawiliśmy kilkanaście modeli i mieliśmy własną klubową gablotę a przy niej duży baner z naszym logo i krótką historią grupy.

Czytaj więcej...

Wczasy w muzeum sierpień 2010

Wczasy w muzeum sierpień 2010


Po raz kolejny zawitaliśmy u wrót MLP w Krakowie, mając nieprzepartą chęc spędzenia czasu wolnego w tym magicznym miejscu. Po ukończeniu przydzielonych nam prac konserwacyjnych w zeszłym roku przy Lim-ie, tym razem pod naszą opiekę oddano samolot TS-8 Bies i silnik do "Antka". Zgromadziliśmy się w szerokim gronie: Czarek, Jacek C., Jacek K., Jacek L. (ochrzczony w kolejnych dniach jako por. Carbon), Tomek, Jarek.

Czytaj więcej...

VII Lubelskie Spotkania Moelarskie

VII Lubelskie Spotkania Modelarskie, Lublin, Galeria „Olimp”
20-21 października 2012r. 


Skoro świt w sobotę 20-go października, skromna tym razem grupka SGM „Minitaria” ładuje swoje modeliki do nadzwyczaj pojemnego bagażnika Jackowego Focusa ( to nie jest kryptoreklama ! ) i rusza w modelarski bój. Po drodze jakieś mgiełki ale potem jak po maśle. Masełko jest do pewnego momentu, już na lubelszczyżnie gdy w pewnym, mało znaczącym momenciku drogi z poprzedzającej nas miłej Oktavii wysuwa się jeszcze milszy biało-czerwony lizaczek!

Czytaj więcej...

Skrzydła biało-czerwonej w miniaturze

Skrzydła biało-czerwonej w miniaturze


W dniach 4.04 – 4.05. 2006 roku w zabytkowych piwnicach Sądeckiej Biblioteki Publicznej odbyła się modelarsko-historyczna wystawa „Skrzydła Biało-Czerwonej w miniaturze”. Organizatorami wystawy były; Sądecka Grupa Modelarska „MINITARIA”, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie oraz szkolne kluby modelarskie z Nowego Sącza i jego okolic.

Czytaj więcej...