M163A1 Vulcan

M163A1 Vulcan
Siły Zbrojne Arabii Saudyjskiej,1991 Irak
Italeri 1:35


M163 jest kolejną, tym razem przeciwlotniczą odmianą transportera M113. Do klasycznego podwozia dodano wieżyczkę z wielolufowym działkiem typu Vulcan z własnym systemem radarowym. Jednym z użytkowników tego pojazdu jest Arabia Saudyjska. Ten egzemplarz pochodzi z czasów operacji „Pustynna Burza”, podczas której Arabia brała udział w wojnie po stronie koalicji antyirackiej.


Model jest typowym produktem Italeri. Części nie wymagają dużo piłowania, więc praktycznie idealnie do siebie pasują. Budowę zacząłem od poskładania wieży. Jedynym trudnym momentem było złożenie sześciu luf, tak aby nie były skręcone. Wnętrze pomalowałem kolorem Olive Drab i to była właściwie jedyna skomplikowana chwila budowy modelu różniąca go od innych wariantów M113. Następnie przyszedł czas na budowę korpusu pojazdu. Tak jak w innych odmianach dodano pewną ilość plecaków, siatek maskujących i innego dodatkowego wyposażenia, aby model nie przypominał pudełka na gąsienicach. W przeciwieństwie do innych wersji nie ma wnętrza.
Vulcan jest pomalowany w standardowe barwy pustynne ze znakami sił sprzymierzonych. Następnie dodałem trochę zabrudzeń eksploatacyjnych.
Budowa modelu jest tak krótka i prosta jak ten tekst. Nie trzeba poświęcać wiele czasu aby uzyskać ciekawy model.