SdKfz 251/9 Ausf.D Spät "Stummel"

SdKfz 251/9 Ausf.D Spät "Stummel"
Skala 1:35    Dragon nr.6233  


 

Pewnego pięknego dnia, po odwaleniu roboty w Muzeum Lotnictwa wybraliśmy się na zakupy. Oczywiście musiałem kupić sobie jakąś pamiątkę, a że od dawna planowałem kolekcję Hanomagów - trafiło na pierwszy z Dragonowych Ausf. D "3 in 1"... :)

Czytaj więcej...

SdKfz 251/1 Ausf.D "Starówka"

SdKfz 251/1 Ausf.D "Starówka"
II pluton 101. kompanii batalionu "Bończa"
Skala 1:35 AFV Club  


 

"Macając" ramki z pięknego, limitowanego zestawu "Sd.Kfz 251 3in1" odkryłem, że jakimś cudem ma dodatkową wypraskę z kadłubem do Ausf.D. Postanowiłem więc, że wykonam tą wersje zamiast prototypu Drillinga na podwoziu Ausf.C. Oczywiście z wyborem malowania nie było większego problemu - choć mam kalki do kilku bardzo ciekawych malowań podstawowej wersji Schutzenpanzerwagena to nie wyobrażam sobie, że w mojej kolekcji zabrakłoby powstańczego Hanomaga. Co prawda kalki nie są do końca poprawne, mam też wątpliwości, co do schematu malowania, na którym się wzorowałem, ale poczekamy - zobaczymy. Co najwyżej kiedyś zrobię kolejną "Starówkę"... 

Czytaj więcej...

Jagdpanzer IV

Jagdpanzer IV
Skala 1:72    ESCI


  

Na początku chciałbym przedstawić jedną z niewielu gotowych prac ze swojej kolekcji. Do budowy zainspirowała mnie kolekcja "siedemdwójek" Przemka. Poza tym, model ten, wykonany w dwa wieczory, był sposobem na przełamanie złej passy, w wyniku której dwa modele w "trzypiątce" trafiły w objęcia kreta... Czy się udało? Ocenę pozostawiam Wam :)

Czytaj więcej...