Spitfire z 317 dywizjonu

Spitfire Mk IXc 1: 32 Tamiya


Mogę napisać, że wreszcie udało mi się coś stworzyć i to w sumie po raz pierwszy i to z plastiku, a na dodatek w dużej skali. O modelu tamiyowskiego spita nie trzeba chyba pisać szczegółowo.

Czytaj więcej...

Supermarine Spitfire Mk Vb

Supermarine Spitfire Mk Vb
Kartonowy Arsenał (1:33)  


Kolejny klasyk w mojej kolekcji - można by rzec, że jest to jedna z naszych klubowych ikon - "Kaczor Zumbacha" :).Przepięknie opracowany model ze stajni spod znaku AH. Po raz pierwszy pokusiłem się o wykonanie anten radiowych z damskich pończoch. 

Czytaj więcej...

North American P-51D "Mustang"

North American P-51D "Mustang"
"Big Beautifull Doll"
Kartonowy Arsenał (1:33)


Chyba największa dla mnie niespodzianka, którą ujrzałem w kiosku na początku roku 2003. Przepiękne opracowanie samolotu pułkownika Johna Landersa "Big Beautifull Doll" z Europy z końca II Wojny Światowej.

Czytaj więcej...

Mikojan MiG-21 MF

Mikojan MiG-21 MF
Fly Model (1:33)


Bardzo dobre opracowanie, które polecam wszystkim zakochanym w "rurach" lub "odkurzaczach" (jak kto woli), jednak przy zakupie obecnie już archiwalnych egzemplarzy należy zwrócić szczególną uwagę na jakość wydruku - konkretnie przesunięcia barw - jak również trzeba uważać na precyzyjne wykonywanie poszczególnych segmentów. 

Czytaj więcej...

Kiyohara

Kiyohara

Relacja z budowy F-15DJ - Tamiya 1:32


Przeglądając kiedyś w zamierzchłych czasach internet, trafiłem na relację z budowy F-15 w malowaniu japońskich agresorów. Strasznie mi się spodobał ten samolot. Jak się okazało maszyna jest w wersji "D", a poza starym Revellem w skali 1:32 nie robi go nikt i jak na dzisiejsze standardy był nie najwyższych lotów i trudno go zdobyć. Nawiasem mówiąc w ogóle nie był brany pod uwagę.

Czytaj więcej...

Grumman F6F "Hellcat"

 

Grumman F6F-3 "Hellcat"
Kartonowy Arsenał (1:33)


O ile dobrze pamiętam, był to pierwszy skończony przeze mnie model ze stajni Pana A. Halińskiego. Opracowanie było wręcz genialne, czego dowodem mogą być dzisiejsze ceny tego opracowania w sieci. Model przedstawia samolot porucznika Alexandra Vraciu latającego na obszarze Pacyfiku w 1944 roku. Model ma szczegółowo opracowaną i bardzo wygodną do montażu kabinę pilota. W tym okresie czasu, kiedy model pojawił się w sprzedaży jakość opracowania miejsca pracy pilota była wręcz powalająca.

Czytaj więcej...

Focke Wulf FW-190 A-8

Focke Wulf FW-190 A8
Kartonowy Arsenał 1:33


Jedno z moich ostatnich "dzieł" - że tak pozwolę sobie powiedzieć. Jeden z najlepszych myśliwców niemieckich z okresu drugiej wojny światowej, który został opracowany w malowaniu spotykanym podczas obrony III Rzeszy przed alianckimi nalotami. Przedstawiona maszyna była pilotowana przez Heinza Bära - przez niektórych fachowców uważanego za najlepszego pilota niemieckiego w II W. Św. 

Czytaj więcej...