Festiwal Modelarski w Muzeum Lotnictwa 30.05 - 1.06.2014

Festiwal Modelarski w Muzeum Lotnictwa 30.05 - 1.06.2014


 W radosnych nastrojach wyruszyliśmy do Muzeum Lotnictwa już w piątek. Impreza w naszym wypadku była łączona - udział w konkursie i prace renowacyjne przy Jak-u 11.

W piątek był strasznie zimno i nawet użycie "odpowiednich specyfików" nie pozwoliło nam się wyspać. Na szczęście sobotnia aura nam sprzyjała i wszystko wreszcie zagrało. Tego samego dnia rozłożyliśmy swoje modele, zajrzeliśmy na giełdę i ponownie zabraliśmy się do pracy. Od czasudo czasu zjawiali się koledzy modelarze, niektózy nawet mieli okazję zrobienia świetnej dokumentacji do przyszłych projektów.

Około południa Jacek C. zastosował sabotaż chemiczno-zapachowy na giełdzie, gotując dla nas wszystkich "remontowców" obiad, którego zapachy unosiły się na górnych piętrach muzeum - co oczywiście nie pozostało bez komentarza...

Prace renowacyjne przeciągnęły się do późnych godzin wieczornych, dzięki zastosowaniu halogenów. Kolejnego dnia w luksusowych warunkach, kiedy nikogo jeszcze nie było, albo wszyscy jeszcze spali mogłem się sam jeden jedyny pochylić nad każdym modelem konkursu spokojonie się im przyjrzeć. Wiele z nich zrobiło na mnie duże wrażenie, jak np.: Corsair w skali 1:32 czy irański Phantom. Kumplom podobał się też polski Mi-24 w gablocie i wiele innych. Uśmiech wywołała figurynka służącej...

Wystawiliśmy w sumiemniej modeli niż zwykle, jednak Jacek C. i Czarek dochowali wierności tradycji i otrzymali wyróżnienia. Jacek za F-80 i SW-4 "Puszczyk", a Czarek za dioramę "I'll be back". Ja też dochowałem wierności tradycji i nie przywiozłem nic:)

 

Poniżej galeria z konkursu i z naszych prac.

Tomasz Łukawski