XXI ogólnopolski Przegląd Modelarstwa Redukcyjnego

XXI Ogólnopolski Przegląd Modelarstwa Redukcyjnego 
Warszawa 2007

Drugi raz wystawiliśmy nasze modele w Warszawie uczestnicząc w XXI Ogólnopolskim Przeglądzie Modelarstwa Redukcyjnego zorganizowanym przez warszawski Klub Modelarstwa Redukcyjnego "Pancelot". Minitaria reprezentowała siedmioosobowa załoga w składzie: czterech Jacków i młodzież. Tym razem do gablot wstawiliśmy 48 miniatur. Po raz kolejny pojawiło się publicznie nasze logo i adres internetowy. 

 

Na wystawie królowała pancerka, Spitfire i Bf-109. Podobnie było z naszymi modelami z wyjątkiem zestawu polskich samolotów z okresu początków II Rzeczypospolitej. Brawurowo debiutował Mateusz Jonakowski dwoma Sd.Kfz. 251 i monstrualnym Sd.Kfz.182 TIGER ausf. A.

Nawiązaliśmy kolejne znajomości. Tak przy okazji udało się gościć u p. Krzysztofa Wagnera oraz zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego, które zrobiło na nas wielkie wrażenie. Pomysł utworzenia ekspozycji zbiorów pamiątek i wspomnień w dekoracji labiryntu wypalonych ruin miasta mocno działał na wyobraźnię. 

Naturalnie nie odpuściliśmy Muzeum Wojska Polskiego. To ostatnie, a zwłaszcza stan eksponatów plenerowych mocno nas zdenerwował. 

Łatwo było zaobserwować co specjalnie interesuje każdego z nas. Mateusz nie mógł oderwać wzroku od Sd.Kfz 251 stojącego przed wejściem do Muzeum, Jacek Kula szczegółowo lustrował (to niefortunne słowo) IS-2 i wielkiego Boforsa 152mm z Baterii Laskowskiego, Jacek Lenartowicz i Jacek Paluch sporo czasu spędzili przy broni LWP, Kamil krążył koło różnych dział (wdrapał się po cichu do wieży z niszczyciela), z kolei Jacek Caliński mierzył wszystko co ma skrzydła, a Marcin kręcił wzrokiem i myślami po wirniku Mi-8. 

Można się spodziewać, że to właśnie nowe projekty, niektóre pewnie już rozpoczęte, doczekają się prezentacji na kolejnych konkursach i wystawach. 

Tekst i zdjęcia: Jacek Kula